Josef Chromý – něco navíc o našem úspěšném strýci

3. 10. 2018

Strýc utekl před komunismem a nemožností podnikání do Austrálie v roce 1950. Nemohl podnikat tady, tak vyzkoušel štěstí na druhém konci světa a podařilo se:-)

Jako vyučený řezník postupně vybudoval síť masen, až se podnik rozrostl do rozměrů nadnárodního masokombinátu, který zahrnoval celý zpracovatelský řetězec od farem přes komplexní zpracování masa až po kožedělný průmysl. V době, kdy se kvůli rodině rozhodl JOE (tak mu říkají jeho nejbližší) masokombinát BLUE RIBBON prodat, zpracovávala firma 700 tun masa týdně, zaměstnávala 530 lidí s obratem 1,5 milionu australských dolarů týdně a exportem do 12 zemí.

Své podnikatelské aktivity následně JOE přesměroval na developerskou a stavební činnost zejména zasíťování území pro bytové účely. Tuto největší sekci podnikaní aktuálně řídí Petr Kříž – bratr Marcely Filipenské.

Další z oblastí podnikání, na kterou se JOE zaměřil bylo pěstování a produkce vína. I v této oblasti slavil celChromy vinesosvětové úspěchy. Strýc je velkým patriotem, a proto také můžeme na vinětách jeho vín nalézt nezaměnitelnou českou symboliku, ve které se zrcadlí jeho láska k vlasti i rodnému městu Žďár nad Sázavou.

vína Josef Chromý – získaná ocenění: www.josefchromy.com.au/awards

CZ distribuce: www.bestwines.cz/josef-chromy

Rádi byste ochutnali australské víno od našeho strýce? Pak mám pro Vás jedinečnou nabídku.

Stačí mě kontaktovat a získáte víno Pepík Pinot Ždár - vinoNoir 2010 nebo Pepík Chardonnay 2010 za poloviční cenu, která je v nabídce oficiální CZ distribuce. Nabídka je časově omezená stejně tak, jako množství těchto vinných skvostů v mém sklepě.

Mám sice jednu láhev Chardonnay 2011, která v roce 2013 vyhrála celosvětovou soutěž Decanter World Wine Awards a přinesla tak Austrálii první zlatou medaili za víno…, ale ta bohužel není na prodej už jen proto, že jsem ji dostal osobně od JOEa jako odměnu za pomoc a spolupráci :-)

JOE je podnikatelem srdcem i duší. I z toho je zřejmé, že slovo „důchod“ pro něj nic neznamená. I ve svých zasloužilých 88 letech se dál stará o svoje firmy a pracuje s vysokým nasazením a zájmem. Z rozhovorů, které jsme společně vedli, vyplývá, že už dávno měl vyděláno na několik životů dopředu, a mohl by si tedy zaslouženě užívat života a odpočívat. Ale i přesto ho něco stále táhne být aktivním a rozvíjet dál a dál své podnikání, zhodnocovat již dosažené mety a reprezentovat tak úspěšně nejen Českou republiku.

Mám se od strýce co učit nejen v podnikání. A právě proto vždy, když JOE přijede domů do Žďáru, ho rád provázím, dělám průvodce, společníka a řidiče po celou dobu jeho pobytu. JOE + VFSkýtá mi to mnoho příležitostí k rozhovorům, poznávání zajímavých lidí i zkušeností ze života i podnikání. Sice musím řídit a sem tam něco zařídit či zorganizovat, ale ve výsledku je to vždy ta nejlepší dovolená s JOEm a přáteli po krásách naší České republiky. Těším se, až se alespoň na chvilku zase JOE vrátí domů.

Další zajímavosti:

sokolovna_JOE_VF_2sokolovna_JOE_VF_1